Dziś nowy sezon zainaugurowali najmłodsi futboliści Radomiaka występujący w Radomskiej Lidze Żaków 1999. Zespół Pawła Zarębskiego grający w gr. II zmierzył się z rówieśnikami z radomskiej Broni. Po zaciętym meczu lepsi okazali się Broniarze, którzy wygrali 6:4. Trzy bramki dla naszego zespołu zdobył Patryk Winsztal, a jedno trafienie dołożył Piotr Tworzewski. Spotkanie rozgrywane w strugach deszczu miało bardzo zacięty i emocjonujący przebieg.
Zdjęcia z meczu można zobaczyć klikając w tym miejscu.
Zieloni rozpoczęli mecz bardzo dobrze i po kilku minutach po bramkach Piotra Tworzewskiego i Patryka Winsztala prowadzili 2:0. Gospodarze jednak nie tylko bardzo szybko odrobili straty, ale również wyszli na prowadzenie 5:2. Radomiak grał bardzo ambitnie i do końca dążył do zmiany tego niekorzystnego wyniku. Na dwie minuty przed końcem Broń prowadziła już tylko jedną bramką. Niestety, zielonym nie udało się doprowadzić do remisu, a wynik spotkania tuż przed końcem meczu ustalił Kamil Gilewski.
Ozdobą derbowego pojedynku była trzecia bramka Patryka Winsztala. Nasz napastnik popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego umieszczając piłkę w samym okienku bramki Jakuba Wójcika.
Jutro nowy sezon zainauguruje drugi zespół żaków, który rywalizuje w gr. I. Rywalem Radomiaka będzie Legion Radom.
Przypomnijmy, że rozgrywki te maja charakter szkoleniowy. Zespoły rywalizują na skróconych boiskach w składach 7-osobowych, a mecze trwają 4x15 minut. W każdej rundzie drużyny rozgrywają mecz i rewanż.
W drugim meczu 1. kolejki, pierwszy zespół Skaryszewianki uległ 3:8 Polonii Iłża. Drugi zespół Skaryszewianki pauzował.
Broń Radom - Radomiak Radom
6:4
(Tworzewski, Winsztal x3)
Tabela RLŻ 99 gr. II znajduje się w tym miejscu
